ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

آیا تابحال به خرید یک ماشین ظرفشویی مناسب فکر کرده اید؟ آیا به این نکته توجه کرده اید که چه ماشین ظرفشویی بخرید؟ اولین قدم در خرید ماشین ظرفشویی شناخت مشخصات کلیدی آن است. ماشین های ظرفشویی به دو نوع تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

ماشین ظرفشویی ایستاده

ظرفشویی های ایستاده یا مبله دارای ظرفیت های بالایی هستند که بیشتر برای خانواده های پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از ماشین ظرفشویی فضای زیادی را در آشپزخانه می گیرد و معمولا دارای گنجایش های ۱۲ نفره و ۱۴ نفره می باشند.

خرید ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی رومیزی

خانواده های کم جمعیت خصوصا عروس دوماد ها برای مصارف روزمره خود، ماشین ظرفشویی های رومیزی را بکار می گیرند. ظرفیت این نوع از ماشین های ظرفشویی اغلب ۴ نفره، ۵ نفره، ۶ نفره و به ندرت ۸ نفره می باشد. یکی از مشکلات عمده ظرفشویی رومیزی عدم شستشوی قابلمه ها و ماهی تابه های بزرگ است.

خرید ماشین ظرفشویی

نکات کلیدی در خرید ماشین ظرفشویی

  • سطح انرژی مصرفی
    میزان سختی گیر مغناطیسی آب
    زمان شستشوی ظروف
    شستشوی میوه و سبزیجات

اصطلاحات مهمی که در مورد ماشین ظرفشویی باید بدانیم:

مخزن

ماشینهای ظرفشویی دارای مخزنی هستند که جنس آن بسته به کیفیت ماشین ظرفشویی فرق می کند. مدلهای گران قیمت، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل) داشته و در مقابل آن مخزن ظرفشویی های قیمت پایین، پلاستیکی می باشد.

خرید ماشین ظرفشویی

قفسه ها

یکی از قسمت های مهم برای خرید کاشین ظرفشویی تعداد قفسه های آن است. یعنی در واقع باید مدل ظروف خود را با قفسه ها ست کنید. برای درک بیشتر مطلب شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین ظرفشویی جا نشوند، در چنین مواردی باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را دستی بشویید.

خرید ماشین ظرفشویی

مصرف آب

یکی از معیار های مهم جهت خرید ماشین ظرفشویی میزان آب مصرفی در هر دوره از شستشو می باشد. برای نمونه اگر ماشین ظرفشویی شما پر باشد و برای هر بار شستشو ۹ لیتر آب مصرف کند بهتر است از اینکه شما سه بار به صورت دستی ظرف های سه وعده را بشویید. یقینا با این کار در مصرف آب صرفه جویی شده است.

برنامه های شستشو

ماشین های ظرفشویی بسته به تکنولوژی بکار رفته در آن دارای برنامه های شستشوی متفاوتی هستند. برنامه هایی که اکثر ظرفشویی ها به طور معمول دارند عبارتند از: برنامه سبک، معمولی و سنگین و برنامه شستشوی چینی/کریستال، قابلمه، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه هستند.

خرید ماشین ظرفشویی

آب پاش های داخل ظرفشویی

در داخل همه ظرفشویی ها بازوهای شوینده ای جهت آب پاشی به ظروف کثیف در داخل دستگاه تعبیه شده است که این کار سبب تسریع در شستشو و پاک کردن میکروب ها از سطح ظروف خواهد شد.

خرید ماشین ظرفشویی

خشک کن

ذکر این نکته الزامیست که ماشینهای ظرفشویی مجهز به سیستم خشک کن متاسفانه برق زیادی را مصرف می کنند. اما فناوری جدید در ماشین های طرفشویی بوش از این امر جلوگیری کرده است به طوری که ظرف ها به کمک واکنشی که توسط سنگ زئولیت انجام می گیرد، ۱۰۰% خشک خواهند شد.

خرید ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *