یخچال, یخچال فریزر

معرفی انواع یخچال فریزر

دسته بندی انواع یخچال فریزر ها

برای خرید یخچال ابتدا باید در میان یخچال های ساید بای ساید، پایین فریزر، بالا فریزر و درب فرانسوی، یخچال مد نظر خود را بیابید، چراکه یخچال ها با توجه به اینکه چه نوعی باشند، ویژگی ها و امکانات متفاوتی دارند. با ما همراه باشید تا شما را با انواع یخچال فریزر را به شما معرفی کنیم:

انواع یخچال فریزر

یخچال های بالا پایین یا کمبی

یخچال و فریزر های کمبی یا بالا پایین به دو دسته بالا فریزر و پایین فریزر تقسیم می شوند، که بسته به نیاز کاربران عملکرد و طراحی بدنه آن ها فرق می کند. در ادامه به شرح کامل آنها می پردازیم.

یخچال بالا فریزر

طراحی یخچال کلاسیک، مدلهای فریزر بالا یا بالا فریزر چندین دهه به طول انجامیده است. این یخچال ها دارای یک بخش چیلر اصلی برای غذا های تازه و یک بخش فریزر کوچکتر دربالای آن می باشد. اگر مقدار مواد عذایی یخ زده شما کم است این یخچال می تواند به خوبی جوابگوی نیاز های شما باشد. همچنین این یخچال معمولا فاقد آبریز و یخساز میباشد. اگر می خواهید پس انداز کنید و دارای آشپزخانه کوچکی هستید، خرید این یخچال را به شما توصیه می کنیم.

انواع یخچال فریزر

یخچال پایین فریزر

به طور متوسط این یخچال ها در اندازه های کمی بزرگتر از بالا فریزر ها عرضه بازار می شوند. برخلاف یخچال های بالا فریزر، یخچال های پایین فریزر دارای فریزر بزرگی در قسمت پایین یخچال و همچنین قسمت چیلر آن در بالا قرار دارد. با اینکه این یخچال امکان دسترسی آسانتری را به مواد غذایی تازه برای شما فراهم می کند اما برای دسترسی به مواد غذایی یخ زده بازهم باید خم شوید تا کشو ها را بیرون بکشید. اگر می خواهید برای نگه داری مواد غذایی یخ زده فضا و کشو های بیشتری داشته باشید، این یخچال می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

انواع یخچال فریزر

یخچال ساید بای ساید

این سبک یخچال همه چیز در موردش سازگار است. یخچال های ساید بای ساید توسط یک خط عمودی منظور جداسازی قسمت یخچال از فریزر به دو قسمت تقسیم شده است. قسمت راست آن یخچال و قسمت دیگر آن برای فریزر طراحی شده است. یخچال ساید بای ساید دارای فضای زیادی جهت ذخیره سازی و جای دادن مواد غذایی هم در یخچال و هم در فریزر می باشد. شایان ذکر است در بعضی از مدل های پیشرفته امکانات بیشتری نظیر یخ ساز اتوماتیک، آبریز بیرونی و صفحه کنترل های لمسی نیز در طراحی آن دخیل است. اگر می خواهید حداکثر ذخیره سازی را داشته و همچنین خواهان آشپزخانه ای مدرن و شیک هستید حتما ساید بای ساید بخرید.

انواع یخچال فریزر

درب فرانسوی یا فرنچ دور

دسته ای از کاربران هیچ کدام از مدل های ساید بای ساید و کمبی برایشان جذبه ندارند از اینرو در جستجوی یخچالی هستند که هم گنجایش زیادی داشته باشد، هم مانند یخچال های پایین فریزر قسمت یخچال و فریزر آن توسط خطی افقی ازهم جدا بوده، هم قسمت فریزر آن دارای کشو های (درب فرانسوی) بزرگ و جاداری جهت ذخیره مواد غذایی یخ زده باشند. یخچال های درب فرانسوی ترکیبی از مدل های ساید بای ساید و پایین فریزر هستند. یخچال های درب فرانسوی سعی می کنند همه چیز را ارائه دهند. اگر دارای بودجه زیادی جهت خرید یخچال می باشید، خرید این مدل یخچال ها را به شما توصیه می کنیم.

انواع یخچال فریزر

گنجایش و ابعاد انواع یخچال فریزر

یکی از مشخصه های مهم و کلیدی یخچال برای ورود به بازار گنجایش یا ظرفیت آن است. این معیار کلیدی بوسیله فوت یا لیتر اندازه گیری می شود. گنجایش یا ظرفیت بیان کننده تمامی فضای مفید و قابل استفاده داخل یخچال می باشد. گنجایش یخچال با ابعاد آن رابطه مستقیم دارد به طوری که با افزایش گنجایش یخچال بالطبع عمق آن نیز افزایش خواهد یافت.

انواع یخچال فریزر

جمع بندی:

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا در می یابیم که قبل از انتخاب مدل یخچال خود متراژ فضای آشپزخانه و مکان مد نظر برای جای دادن یخچال یادمان نرود. کمپانی ال جی LG یخچال های تولیدی خود را همیشه با ابعاد و اندازه های مشخصی در انواع مدل های ذکر شده تولید می کند.

برای دریافت لیست قیمت انواع یخچال فریزر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *